Magdalena Duś pianistka-kameralistka. Od 2012 roku prowadzi klasę kameralistyki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, którą ukończyła z wyróżnieniem i oceną celującą w klasie fortepianu prof. Hanny Kryjak.

W latach 2007 – 2021 otrzymała kilkadziesiąt nagród i wyróżnień dla pianisty-akompaniatora na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, w tym Nagrodę Indywidualną Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. W roli pianisty-kameralisty występowała na festiwalach m.in. “Kolory Polski”, “Wszystkie Mazurki Świata”, “Plus pour la Culture” w Luksemburgu, “Summerwinds Munsterland” w Niemczech, “St Petersburg International Festival”, SaxFest w Wiedniu, “Artenetra” we Francji. Współpracowała z fundacjami “Młoda Muzyka Śląska” i “Cultura Animi” oraz ze stowarzyszeniami artystycznymi "Uwagi wARTe" i “Zdolni Do Wszystkiego”.

Spotkanie Magdaleny Duś z klarnecistą Arkadiuszem Adamskim oraz wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem zaowocowało w roku 2015 nagraniem płyty - z utworami kameralnymi Johannesa Brahmsa dla wydawnictwa DUX.

Pianistka od 2017 roku współpracuje z oboistą, profesorem Konserwatorium Paryskiego - Davidem Walterem. Współpraca obojga muzyków doprowadziła w roku 2018 do wydania przez wydawnictwo DUX płyty pt. "Eclats Romantique" na której znalazły się utwory kameralne w aranżacji na obój i fortepian, m. in. słynna skrzypcowa sonata Cesara Francka w autorskiej aranżacji Davida Waltera.

W 2021 roku Magdalena Duś brała udział w prawykonaniu utworu „Alinea” na klarnet, fortepian i orkiestrę Hanny Kulenty. Prawykonanie miało miejsce w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego z Polską Orkiestrą Sinfonią Iuventus.

Magdalena Duś jest zapraszana do udziału w projektach z wieloma zagranicznymi solistami takimi jak: Tomoko Akasaka, Christopher Hartmann, Christian Hommel, Michael Kofler, Janos Balint, Florent Heau, Wenzel Fuchs, Arno Bornkamp czy Vincent David. Magdalena Duś wspólnie z saksofonistą Bartłomiejem Dusiem współtworzy zespół MagDuś Duo. Ich osiągnięcia na międzynarodowych konkursach to m. in.: II nagroda podczas XVII Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Łodzi (2013), II nagroda w konkursie muzyki kameralnej „Salieri - Zinetti” w Weronie we Włoszech (2014). W 2014 r. ukazał się debiutancki album formacji pt. Malinconico, zawierający utwory francuskich kompozytorów XX wieku (wyd. Classic Clips). W sezonie 2017/2018 duet był objęty rezydencją artystyczną przez IPiUM Silesia.

Wspólnie z kompozytorami MagDuś Duo rozwija także repertuar muzyki współczesnej czego efektem są utwory kameralne Hanny Kulenty (Aisthetikos Duo), Wojciecha Ziemowita Zycha (Trajektoria Afektywna), Przemysława Szczotki (Simbiosis), Michała Dobrzyńskiego (Chorea) oraz podwójny koncert na saksofon, fortepian i orkiestrę „Aisthetikos” Hanny Kulenty. Ostatnia z wymienionych kompozycji we wrześniu 2020 roku została nagrana przez Magdalenę Duś, Bartłomieja Dusia oraz francuską Orchestre Pasdeloup pod batutą Marzeny Diakun w Filharmonii Paryskiej. Płyta Polish Heroines of Music została wydana przez wyd. Anaklasis (2021).

.