skrzypaczka, kameralistka, pedagog

 

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, kontynuując w PSM II st. im. F. Chopina w ZSM w Poznaniu. Swoją dalszą edukację muzyczną związała z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu gdzie w roku 2006  ukończyła studia z Wyróżnieniem. W  latach 2005-2010 swoje życie zawodowe związała z orkiestrą Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu. Dzieląc swoją  niebywałą pasję do muzyki między skrzypcami i śpiewem, ukończyła także Policealne Studium Piosenkarskie im. Cz. Niemena w ZSM w Poznaniu. W 2021 roku ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzanie w oświacie/Menedżer oświaty z wynikiem bardzo dobrym.

 Swoje umiejętności prezentowała na wielu konkursach skrzypcowych, na których zdobywała czołowe miejsca nie tylko jako solistka, ale również kameralistka. W latach 2017/2018 współpracowała ze Stowarzyszeniem Jazz Poznań i legendarną Poznańską Piętnastką, gdzie występowała w roli koncertmistrza orkiestry smyczkowej współtworząc projekty telewizyjne i radiowe. Współpracowała z licznymi orkiestrami i zespołami kameralnymi m.in. Kwartet Pegasus czy Sun Flower Orchestra biorąc udział  w festiwalach o randze międzynarodowej: Festiwal Muzyki Filmowej, Poznańska Wiosna Muzyczna, Circus Conelli w Szwajcarii, Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych „Animator”.

W 2020 roku wydała płytę Drazkov - Fraska Duo plays Brzóska z muzyką pisaną do spektakli tańca współczesnego, a także zawierającą cykl kontrastujących ze sobą miniatur - dzieł autonomicznych.

Od 2008 r. prowadzi klasę skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, w tym w słynnej Poznańskiej Szkole Talentów, sprawuje także funkcję Kierownika Sekcji Instrumentów Smyczkowych w PSM II st. im. F. Chopina.

 W życiu zawodowym działalność pedagogiczna przynosi jej najwięcej satysfakcji. Jest uznanym i cenionym pedagogiem. Jej uczniowie są laureatami kilkudziesięciu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych. W 2013 roku rozpoczęła również współpracę jako konsultant merytoryczny w Impresariacie Muzycznym - Jan Romanowski w ramach pozaszkolnych form edukacji. Pełni również funkcję Konsultanta Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. W 2020 roku została uhonorowana nagrodą Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

Jest wykładowcą na kursach mistrzowskich, a także jurorem na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach skrzypcowych.

Dzięki pasji do muzyki i dydaktyki, daje się poznać również jako Organizatorka warsztatów artystycznych, konkursów i projektów kulturalno - edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Jako Prezes Fundacji Poznańska Akademia Sztuki, realizuje projekty sfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania m.in. „Poznań w dźwiękach poezji” i inne przedsięwzięcia wspierające i promujące młodych artystów.

 

Koncertuje w Polsce i w Europie jako solistka i kameralistka reprezentując różne gatunki muzyki, od klasycznego przez jazzowy, pop ( Beatgirls String Trio ) i współczesny ( Drazkov- Fraska Duo).

Swój wolny czas, którego ma bardzo mało dzieli między sport i dobre książki, które są źródłem nowych pomysłów i celów artystycznych.